خدمات MRI بهساز طب

heart-scan-services

 

 

 

- لباس مخصوص را می پوشيد، اجسامی كه نبايد داخل اتاق ام آر آی شود را در كمد می گذاريد.
- در صورتی كه ام آر آی شما با تزريق باشد رگ شما گرفته می شود.
- وارد اتاق ام آر آی شده و روی تخت دراز مي كشيد. گوشي مخصوص را بر روی گوش می گذاريد.
- در مدت انجام كار( حدودا ۱۵ تا ۴۵ دقيقه با توجه به نوع كار بيمار) ممكن است تخت داخل تونل حركت كند. لازم است در اين مدت آرامش خود را حفظ كرده و بی حركت بمانيد.
- شما در داخل اتاق ام آر آي تنها خواهيد بود ولي جای نگرانی نيست؛ تكنسين دستگاه ام آر آي شما را زير نظر داشته و مشاهده مي كند و صدای شما را نيز می شنود؛ پس در صورت احتياج تنها كافيست كه با ايشان صحبت كنيد.
- در برخي موارد (باتوجه به نوع ام آر آي شما) ممكن است براي لحظاتي از بيمار درخواست شود كه نَفَس خود را حبس كند كه لازم است جهت افزايش كيفيت تصاوير حداكثر همكاري را با كارشناس داشته باشد.

خدمات تخصصی ام.آر.آی قلب 

مرکز تصویربرداری پزشکی بهسازطب مفتخر است با نصب کلیه پروتکل ها و سکانس های پیشرفته به همراه سیستم های Post - Proccessing و آنالیز کامل اطلاعات قلب و عروق در Work-Station خدمات لازم برای انجام ام.آر.آی قلب و عروق را به پزشکان و بیماران محترم ارائه نماید.

 

 

 

 

 

 

نحوه انجام تصویربرداری ام.آر.آی قلب

فردی که قرار است با این روش مورد تصویربرداری قرار گیرد نباید هیچ شیء فلزی مانند ساعت، انگشتر، مفصل مصنوعی و … داشته باشد و یا شی فلزی در نزدیکی دستگاه MRI قرار گیرد، زیرا میدان مغناطیسی روی این مواد فرومغناطیسی اثر گذاشته و نه تنها باعث تداخل در امر تصویربرداری می شود، بلکه می تواند به خود فرد نیز آسیب برساند؛ به همین دلیل است که دستگاه MRI را در اتاق‌های ویژه‌ای قرار می‌دهند.

هنگام عمل تصویربرداری فرد باید آرام باشد. به این منظور می‌توان یک آرام‌بخش ملایم به او داد. سپس او را روی تخت خوابانده و از او می‌خواهند که به طور عادی نفس بکشد. بعد از اینکه فرد در دستگاه قرار گرفت، محل مورد تصویربرداری را با نور مشخص می‌کنند و اسکن کردن شروع می‌شود.

 

بهسازطب تنها مرکز تصویربرداری قلب و عروق

ام.آر.آی قلب قادر است اطلاعات جامع و دقیقی از آناتومی و مورفولوژی ساختمان های قلب و عروق (تا حد دقت اتوپسی)، همودینامیک و فانکشن قلب (تا حد دقت کاتتریسم)، تعیین ماهیت بافت شناسی قلب (تا حد نزدیک به دقت آسیب شناسی) را ارائه دهد.

جزئیات آن عبارتست از:

  • آناتومی و مورفولوژی
  •  
  • همودینامیک و فانکشن
  • ماهیت نسجی میوکارد
  •  
  • آنژیوگرافی و ونوگرافی

آمادگی قبل از خدمت

قبل از عکس گرفتن چند نکته وجود دارد که باید در خاطر داشته باشید

آمادگی ام.آر.آی MRCP

1- 6 ساعت ناشتا

2- شب قبل شام سبک و بدون چربی میل نمایید

3- 2 ساعت قبل از انجام ام آر آی آب نخورید

4- همراه داشتن یک عدد رانی آناناس

5- رفتن به سرویس بهداشتی قبل از انجام ام آر آی الزامی می باشد

6- مدارک مورد نیاز : سونوگرافی کبد و کیسه صفرا ، جواب ERCP ، MRCP قبلی ، CT شکم و لگن و آزمایش خون

نوبت‌دهی آنلاین